# Cięcie nożem oscylacyjnym

Cięcie nożem oscylacyjnym gumy

Guma jest materiałem używanym w wielu branżach. Z niej wykonywane są elementy zabezpieczające, antypoślizgowe, izolacyjne czy chociażby podeszwy obuwia. Obróbka gumy to przede wszystkim cięcie i frezowanie. Cięcie oscylacyjne gumy uważane jest za niezwykle wydajną metodę. Warto dowiedzieć się na czym polega i czym różni się od cięcia nożem wleczonym. Kiedy warto zdecydować się na cięcie gumy i jakie efekty można uzyskać?

RELF

Cięcie nożem oscylacyjnym

Nowoczesna technologia i bezkonkurencyjna precyzja -usług cięcia nożem oscylacyjnym

Wysoka precyzja: Świadczymy usługi cięcia nożem oscylacyjnym, na najwyższym poziomie. Nasza technologia pozwala precyzyjnie i terminowo dostarczyć każde zamowienie

cięcie uszczelek

Sprawdź nas przekonaj się co
możemy zrobić dla Twojej firmy

UMÓW SIĘ

Cnc Frezowanie

Cięcie nożem oscylacyjnym gumy

Możliwości technologiczne:

  •  od 0,5mm do 20 mm
  • dokładność +/-0,1 mm
  • realizacja 48h*
    * od dnia dostarczenia materiału

JAKIE EFEKTY MOŻNA UZYSKAĆ PRZY CIĘCIU OSCYLACYJNYM GUMY?

Cięcie gumy wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu. Guma znajduje zastosowanie w medycynie i używana jest np. do produkcji różnego rodzaju sond i rurek. Stosowana jest w przemyśle chemicznym ze względu na doskonałe właściwości, odporność na działanie czynników chemicznych czy odkształcenia. Dobrze sprawdza się także w branży sportowej, choćby do produkcji piłek, a także obuwniczej czy mechanicznej. Cięcie gumy ze względu na jej elastyczność nie należy do łatwych, dlatego należy stosować profesjonalne urządzenia takie jak frezarki CNC z nożem oscylacyjnym. Dzięki zastosowaniu noża oscylacyjnego do cięcia gumy można uzyskać idealnie gładkie krawędzie i najwyższą jakość końcowego produktu. Cięcie nożem oscylacyjnym gumy sprawdzi się przy produkcji wycieraczek samochodowych, uszczelek, gumowych elementów obudowy urządzeń i wielu innych. Można maksymalnie zwiększyć efektywność i szybkość produkcji potrzebnych części gumowych. Dzięki sprawdzonej technologii guma po obróbce będzie spełniać najwyższe standardy jakości.
cięcie gumy

Od czego zacząć

UMÓW SIĘ

NA CZYM POLEGA CIĘCIE NOŻEM OSCYLACYJNYM GUMY?

Cięcie nożem oscylacyjnym gumy znacząco różni się od cięcia nożem wleczonym. Druga metoda sprawdza się w przypadku bardziej delikatnych i cieńszych materiałów. Głowica tnąca prowadzi nóż po zadanej ścieżce. Z kolei w przypadku cięcia nożem oscylacyjnym ruch noża jest pionowy i bardziej dynamiczny. Prędkość ruchów może wynosić nawet 5000 na minutę. Dzięki temu nóż oscylacyjny może pokonywać większe opory i świetnie sprawdza się do cięcia grubszych materiałów, nawet gumy o dużej gęstości i grubości d 30 mm. Ostrza noża oscylacyjnego wykonane są z węglika spiekanego i montowane w wybranym ploterze. Zjawisko oscylacji polega na cyklicznej zmianie skoku noża oscylacyjnego względem układu przestrzennego. Dzięki temu nie ma ryzyka zaciągnięcia materiału, nawet gumy. Nóż oscylacyjny może być wyposażony w ostrza jednostronne lub dwustronne. Najczęściej używane są te drugie, gdyż pozwalają na wykonywanie pracy wielokierunkowej.

Relf to innowacyjność,
kreatywność, efektywność!

UMÓW SIĘ

Jesteśmy w stanie wykonać każde zlecenie usługi cięcia nożem oscylacyjnym gumy

  • szybciej – krótsze czasy realizacji zleceń cięcia laserem
  • dokładniej – niespotykana precyzja i powtarzalność wycinania laserem
  • z pełną identyfikacją – trwałe znakowanie każdego gotowego elementu
  • obniżając koszt jednostkowy cięcia laserem!