RELF Sp. z o.o.

cięcie pianki nożem oscylacyjnym

# Cięcie nożem oscylacyjnym

Cięcie pianki nożem oscylacyjnym

Frezowanie jest najczęstszym rodzajem obróbki metalu. Można je wykonać także w przypadku aluminium. Pozwala na uzyskanie różnorodnych frezów, zatem rowków i wgłębień, które nadają materiałowi odpowiedni kształt. Pewnym problemem w przypadku frezowania z użyciem zwykłej frezarki jest precyzja pracy, bowiem aluminium to materiał niezwykle elastyczny, zatem wszelkie niedoróbki są trudne do zniwelowania. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne frezowanie CNC aluminium. Co warto o nim wiedzieć?

RELF

Cięcie nożem oscylacyjnym

Nowoczesna technologia i bezkonkurencyjna precyzja.

Wysoka precyzja cięcia pianki: Świadczymy usługi cięcia oscylacyjnego na najwyższym poziomie. Nasza technologia pozwala precyzyjnie i terminowo dostarczyć każde zamowienie

Sprawdź nas przekonaj się co możemy zrobić dla Twojej firmy

UMÓW SIĘ

Frezowanie cnc

Cięcie nożem oscylacyjnym

Możliwości technologiczne:

  •  od 0,5mm do 20 mm
  • dokładność +/-0,1 mm
  • realizacja 48h*
    * od dnia dostarczenia materiału

NA CZYM POLEGA CIĘCIE NOŻEM OSCYLACYJNYM PIANKI?

Wycinanie pianki odbywa się na ploterach CNC 2D i 3D przy użyciu noży oscylacyjnych. W tym przypadku potrzebne są noże oscylacyjne, które są smukłe i mają ostry kąt. Minimalizuje to szerokość wcięcia i sprawia, że można uzyskiwać różnorodne formy pianki i równe krawędzie. Ostrze noża musi być dopasowane także do typu uchwytu, który może być okrągły, płaski. Może też występować mocowanie na gwint. Najlepiej jeśli nóż posiada ostrze dwustronne, bo to pozwala na wielokierunkową pracę i tworzenie bardziej skomplikowanych, wyciętych z pianki kształtów czy wycinanie tych samych kształtów w jednej piance, jeden obok drugiego. Nóż oscylacyjny w urządzeniach CNC napędzany jest pneumatycznie. Prędkość uderzeń na minutę może wynosić nawet 7 tys. Praca przy cięciu nożem oscylacyjnym pianki polega na cyklicznej zmianie skoku noża oscylacyjnego względem układu przestrzennego. Niezależnie zatem od tego czy materiał jakim jest pianka jest twardszy czy też miększy, nie ulega odkształceniu. Warto skorzystać z usługi jaką jest cięcie nożem oscylacyjnym pianki i przekonać się o jakości wykonania.

Od czego zacząć

UMÓW SIĘ

CIĘCIE NOŻEM OSCYLACYJNYM PIANKI - JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE OSTRZE?

Cięcie pianek wymaga dobrania odpowiedniego narzędzia. Pianki różnią się między sobą rodzajem, gęstością, a także rozmiarem. Twarde pianki o dużej gęstości takie jak poliuretan nie wymagają zastosowania specjalnego ostrza. Wystarczy proste. Z kolei do lekkich i miękkich pianek polietylenowych stosowanych np. do wypełnienia opakowań, kiedy to w materiale wycina się kształt danego przedmiotu, sprawdzą się ostrza oscylacyjne. Takie noże przeznaczone są bowiem do cięć precyzyjnych. Decydując się na nóż oscylacyjny o długości 120 mm można ciąć precyzyjnie w różnych materiałach piankowych. Wśród nich można wymienić: piankę poliuretanową o zamkniętych komórkach, piankę tłumiącą wybuch, piankę poliuretanową otwartokomórkową, siatkową piankę poliuretanową, piankę poliestrową laminowaną czy pianki o właściwościach antystatycznych. Nożem oscylacyjnym można bez problemu ciąć pianki o grubości do 100 mm.

Relf to innowacyjność, kreatywność, efektywność!

UMÓW SIĘ

Jesteśmy w stanie wykonać każde zlecenie usługi cięcia oscylacyjnego pianki:

  • szybciej – krótsze czasy realizacji zleceń cięcia laserem
  • dokładniej – niespotykana precyzja i powtarzalność wycinania laserem
  • z pełną identyfikacją – trwałe znakowanie każdego gotowego elementu
  • obniżając koszt jednostkowy cięcia laserem!
Exit mobile version